Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 20 február 2020

Ako vyzerá správne vybavená dielňa?

Zverejnené v BÝVANIE streda, 27 júl 2016 12:03

Poznáte to. Na každú skrutku iný skrutkovač, na to potreba vŕtačku, na ono zase brúsku. Vybavenie vašej dielne sa vŕši a vŕši a vy sa len desíte momentu, kedy v tom nepriehľadnom množstve vecí budete niečo potrebovať nájsť. Že nie len nástroje robia dielňu, ale naopak práve jej vybavenie je srdcom a aj hlavou každej správnej dielne, do ktorej je radosť vstúpiť a niečo si z nej nájsť, vás presvedčíme na nasledujúcich riadkoch.

 

Základom každej dielne je dielenský stôl alebo ľudovo povedané ponk. Vyberať sa dá z naozaj veľa druhov. So zatváracími či otvorenými šuplíkami, s otvoreným úložným priestorom, mobilné na kolieskach alebo bez nich, s pracovnou doskou z buku pre náročného užívateľa, či pre menej náročného zo smrekového dreva, či, v prípade montážnych stolov, s pracovnou doskou z laminátovej drevotriesky. Rôzne farebné variácie ponkov sú dnes už samozrejmosťou, niektoré typy dokonca disponujú zlepšením vo forme výškového nastavenia stola. Veľmi príjemná je aj možnosť dokúpiť si v prípade potreby skriňové kontajnery alebo si kúpiť skladací stôl. Špeciálnu kategóriu tvoria antistatické stoly, ktoré zabránia vzniku elektrostatického výboja. Táto záležitosť sa ale týka skorej prevádzkarní a pre bežného spotrebiteľa je to väčšinou nepotrebný nadštandard . A na záver, ak je potreba, môžete si vybrať stôl s uzamykateľnými skrinkami. Ako u všetkého, i v prípade ponku je potreba si najskôr uvedomiť k čomu všetkému budete stôl využívať a podľa vašich požiadaviek si vybrať ten, ktorý vám bude slúžiť najlepšie.

 

Uloženie náradia v skrini

Už sme to načali v predchádzajúcich odsekoch. K pracovnému stolu neodmysliteľne patria šuplíky a kontajnery a tiež skrine.

Čo sa týka materiálu, v súčasnosti sú najpoužívanejšie kovové skrine. Vybrať sa dá však aj z plastových. Tie sú pochopiteľne lacnejšie, avšak menej odolnejšie a zvládnu uniesť menšiu hmotnosť. Výber je naozaj veľký. Zaopatriť si môžete malú skrinku s pár policami, ktorá sa dá zavesiť, ale aj veľkú skriňu s jedným či dvoma krídlami, ktorá ukrýva najrôznejšie šuplíky a police. Výhodou sú také skrine, ku ktorým môžete police v prípade potreby dokúpiť. Ak pri svojej práci v dielni používate počítač, nie je problém kúpiť skriňu určenú na umiestnenie počítača. Pre majiteľov výrobní sa ponúkajú tiež skrine na CNC nástroje.

 

Uloženie náradia na závesných držiakoch a paneloch

Komu by uloženie nástrojov v skrini nevyhovovalo, sú pre neho riešením dokonale prehľadné panely a držiaky na náradie. Ich hlavná prednosť tkvie v tom, že máte nástroje zavesené na panelu alebo držiaku na stene a nemusíte prekonávať žiadni prekážku, aby ste sa k nim dostali. Proste len pozriete a beriete. Rozdiel medzi držiakom a panelom je ten, že v prípade držiaku ide najčastejšie o jednotlivý háčik, na ktorý zavesíte jednotlivý nástroj. Panel je vo väčšine prípadov obdĺžniková kovová doska s dierkami na ktoré sa pripevnia háčiky a na ne potom náradie. Určite sa oplatí kombinovať obidva druhy závesných uložení, pretože v prípade veľkého nástroja by vám na panelu zaberal zbytočne veľa miesta.

 

Počuli ste o dielenskom vozíku?

Ak sa musíte často presúvať od jedného stola k druhému či z dielne napr. na dvor a prináša to pre vás opakované únavné prenášanie náradia, je pre vás ideálnym riešením dielenský vozík. Často sa tiež označuje ako montážny vozík, pretože je možné na vrchnej ploche pracovať. Okrem toho, že obsahuje úložný priestor vo forme šuplíkov, dajú sa k nemu prikúpiť aj ďalší praktický pomocníci, ako sú deliace priečky rôznych druhov, vaničky na náradie, držiak na papierové role alebo závesný kôš na odpadky. Vozíky sa tak tiež veľmi osvedčili vo výrobe.


Kvalitné osvetlenie je základ

Kvalitné osvetlenie je dôležitým prvkom každej dielne. Ťažko budeme niečo montovať alebo vyrábať, keď na to dobre neuvidíme. Halogénové alebo LED reflektory prinášajú veľmi intenzívne osvetlenie. LED reflektory majú síce vyššiu obstarávaciu cenu, avšak sú úspornejšie a dlhšie tak vydržia. Reflektory sa dajú obstarať tiež v rôznych variantoch. Existujú také, ktoré sú opatrené pohybovým čidlom, teda veľmi praktické a nemusíte sa báť, že zabudnete zhasnúť. Môžete si kúpiť reflektor s držiakom či bez neho a tiež si k nemu opatriť stojan. Všetko aj pre použitie vonku. Ďalej tiež taký, ktorí je vybavený ochrannou mriežkou, ktorá zvyšuje odolnosť a chráni pred poškodením.

 

V prípade jemnej práce sa určite oplatí mať pri ruke lampu s lupou. Pre každý prípad je dobré mať v zálohe aj čelovú lampu.


Ako sa zdá, vybaviť si
dokonalú dielňu tak, aby bola práca v nej čo najefektívnejšia a prinášala vám radosť nemusí byť zas tak zložité. Stačí si len uvedomiť, že základom všetkého je kvalitný stôl, prehľadne roztriedené náradie a dobré osvetlenie. Ušetrí vám to nie len vaše nervy, ale v konečnom dôsledku aj peňaženku. Určite sa už každému z nás stalo, že sme si museli kúpiť niektoré náradie druhýkrát, pretože sme ho nemohli nájsť. Aj keď by sme prisahali, že bolo určite hodené v tejto truhle spolu s ostatnými vecami.

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Štyri spôsoby, ako...

Po zime je ten ideálny čas, kedy sa vrhnúť na...

3 športy, ktoré...

Premýšľate nad vhodnou športovou aktivitou? Takou, ktorá vás vtiahne do...

Korková podlaha: Prečo...

Korok je využívaný na výrobu rôznych produktov už celé desaťročia....

Jak koupit stavební...

Chystáte se stavět novostavbu? Omrzel vás život v bytovém domě...

Štýlové dámske oblečenie...

Cítite, že váš šatník by potreboval miernu rekonštrukciu a obohatenie...

Viete sa obliecť...

Málokedy sa snažíme vypadať tak dobre, ako keď sa chystáme...

5 najštýlovejších dizajnov...

Dobré a štýlové tričko je základom každého outfitu. To aké...

Stavte na kvalitnú...

Výber spodnej bielizne je veľmi dôležitý. Je to kúsok, ktorý...

Chata na víkend...

Možno si mobil budete musieť z ruky odstraňovať špachtľou a...

Využite Facebook a...

Stále častejšie sa ako ženy púšťame do vlastného podnikania. Často...

Potrebujete presťahovať nábytok?

Ak si neviete poradiť so sťahovaním sedacej súpravy, skríň alebo...

Stoličky robia domov,...

Nudí vás vaše bývanie, ale nemáte na kompletnú rekonštrukciu ani...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads